cPanel SSL Sertifikası Nasıl Aktif Edilir ?

Merhaba arkadaşlar.
Bu makalemde sizlere cPanel’de SSL sertifikası nasıl aktif edileceğini anlatacağım.

Aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde sizde cPanel’de SSL sertifikasını başarılı bir şekilde aktif edebilirsiniz.

Adım 1 :

İlk öncelik olarak her zaman olduğu gibi arkadaşlar cPanel hesabımıza giriş yapıyoruz.

Adım 2 :

Kullanıcı adı ve şifremizi girdikten sonra karşımıza kontrol panelimizin anasayfa ekranı gelecek. Karşımıza gelen anasayfa ekranında aşağıya doğru indiğimizde ” Güvenlik ” başlığı altında bulunan ” SSL/TLS STATUS ” seçeneğine tıklıyoruz.

Adım 3 :

” SSL/TLS STATUS ” seçeneğine tıkladıktan sonra SSL sertifikamızı aktif edeceğimiz ekran karşımıza geldi. Bu ekranda yeşil olan kısımlar eğer siz daha öncesinde kurmadıysanız kırmızı şeklinde olacaktır. Ben daha öncesinde aktif ettiğim için ayarlarımı bozmak istemediğim için pasif duruma almadım.

Adım 4 :

Şimdi arkadaşlar SSL sertikamızı tüm sayfalarımızda aktif etmek için ilk öncelik olarak ” Etki ALanı ” başlığının sol tarafında bulunan kutucuk içerisine bir defa tıklıyoruz ve ardından ” Run AutpSSL ” butonuna tıklıyoruz.

Adım 5 :

Evet arkadaşlar SSL sertifikamızın kurulumu tamamlanmıştır. Artık sayfamıza internet’de giriş yapmak istediğimizde url kısmında ” Güvenli ” ibaresi görünecektir.

Not : Kimi zaman SSL sertifikasını sadece cPanel üzerinde aktif etmemiz işe yaramamaktadır. Bunun için kullanmış olduğumuz yazılımın (WordPress, Opencart,Joomla,Prestashop gibi ) ayarlar kısmından https yönlendirmesi yapmamız gerekebilir.

Evet arkadaşlar bu makaleminde sonuna gelmiş bulunmaktayım.
İyi çalışmalar dilerim.

Yukarı Çık