WordPress Tema Yükleme Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar.
Bu makalemde sizlere WordPress’ de tema kurulumu nasıl yapılır bundan bahsedeceğim.

Adım 1 :

Öncelikle WordPress yönetim panelimize giriş yapıyoruz.

Adım 2 :

WordPress yönetim panelimize giriş yaptıktan sonra panelin sol tarafında bulunan ” Görünüm ” ardından ” Temalar ” sekmelerine tıklıyoruz.

Adım 3 :

” Temalar ” sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Adım 4 :

Karşımıza gelen ” Temalar ” sayfasında standart olarak kurulmuş olan temaları görmekteyiz. ” Yeni Ekle ” butonuna tıklayarak yüklemek istediğimiz temayı seçme adımına geçebiliriz.

Adım 5 :

Evet arkadaşlar Temamızı yükleyeceğimiz ekrana geldik. Fakat burada iki yöntem ile de tema kurulumu yapabiliriz. Birincisi WordPress yazılımı üzerinde kayıtlı olan standart temalar, ikincisi ise ücretli olarak ya da Free olarak tema indirme sitelerinden indirmiş olduğunuz temaları yükleyerek kurulum işlemi yapabiliriz.

WordPress Standart Tema Kurulumu

Adım 1 :

WordPress Standart temalarının kurulumları oldukça basittir arkadaşlar. Yüklemek istediğiniz temanın üzerine mouse imlecini getirin ve ” Kur ” seçeneği ardından ” Etkinleştir ” seçenekleri tıklanılır.

Adım 2 :

Evet arkadaşlar tema kurulumu tamamlanmıştır. Web sitenizi tarayıcıda açarak temanızın kurulduğunu görebilirsiniz.

Farklı Web Sitelerinden İndirilen WordPress Teması Nasıl Yüklenilir ?

Evet arkadaşlar şimdide sıra geldi herhangi bir tema indirme sitesinden satın almış olduğumuz ya da indirdiğimiz WordPress temasını nasıl yükleyebileceğimizi anlatacağım.

Adım 1 :

” Tema Ekle ” sayfasına giriş yaptıktan sonra ” Tema Yükle ” butonuna tıklayınız ve ardından ” Dosya Seç ” diyerek WordPress tema dosyanızı seçiniz.

Adım 2 :

Yüklemek istediğimiz WordPress temasını seçtikten sonra ” Hemen Yükle ” butonuna tıklayınız. Butona tıkladıktan sonra belli bir süre ekranda herhangi bir değişiklik olmayacak. Bu süre içerisinde temanız yükleniyor olacağı için herhangi bir şekilde sayfayı yenilemeyiniz.
WordPress teması yüklenmiştir. Kurulumun tamamlanabilmesi için ” Etkinleştir ” seçeneğine tıklıyoruz.

Adım 3 :

WordPress teması yüklenmiştir. Kurulumun tamamlanabilmesi için ” Etkinleştir ” seçeneğine tıklıyoruz ve web sayfamızı açıyoruz. Kurulumun tamamlandığını göreceksiniz.

Evet arkadaşlar bu makalemde sizlere WordPress Tema Kurulumu Nasıl Yapılır ? başlığı altında tema kurulumunu anlattım. Adımları sırasıyla yapmanız durumunda başarılı bir şekilde kurulumu tamamlamış olacaksınız.

İyi günler dilerim.

Yukarı Çık